همیشه یکی از مشکلاتی که دو سه هفته بعد از رنگ کردن داریم، ریشۀ موها است. ما باور کرده‌ایم که برای داشتن یک رنگ موی جذاب، ریشه‌ها باید هم‌رنگ موهایمان باشد ولی در مد امسال از این خبرها نیست. امسال ریشه‌ها رنگشان با موها فرق می‌کنند. ولی به جای یک رنگ تیره روی ریشه‌ها، رنگ جذاب درخشانی روی ریشه‌های مویتان است.

یکی از بهترین مزایای این مدل رنگ این است که دیگر رنگی که برای ریشه انتخاب می‌کنید ربطی به رنگ مویتان، رنگ پوست و مدل کوتاهی موی شما ندارد. می‌توانید رنگ طبیعی موهایتان را داشته باشید و فقط ریشه‌ها را رنگ کنید. این مدل برای کسانی است که می‌خواهند متفاوت باشند و از امتحان چیزهای جدید نمی‌ترسند؛ پس هر رنگی را که دوست دارید روی مویتان بزنید. اگر می‌خواهید حالت طبیعی مو‌ها را حفظ کنید، می‌توانید رنگی نزدیک به موهایتان انتخاب کنید، اگر موهایتان بلند است، قهوه‌ای تیره گزینه‌ی مناسبی است. این مدل رنگ مو در آمدن ریشه‌ها را به یک فرصت برای داشتن استایلی جذاب‌تر فراهم می‌کند.

چند توصیه برای رنگ کردن مو به شیوه‌ی رنگین کمانی

  • دکلره را روی ریشه‌های مو بزنید و آن را کمی با برس به بالا و پایین بکشید تا با قسمت‌های پایینی به صورت طبیعی مخلوط شود. این کار از ایجاد یک مرز مشخص در موهای شما جلوگیری می‌کند.
  • اگر می‌خواهید مدل رنگ موی شما طبیعی جلوه کند، رنگ ریشه را دو سه درجه تیره‌تر از رنگ زمینه انتخاب کنید.
  • اگر می‌خواهید رنگ ریشه در مدل موی شما بیش‌تر جلوه کند یا رنگ شما پر تر به نظر برسد، لایه‌های زیرین مو را بلند‌تر از لایه‌های رویی رنگ کنید تا وقتی که سرتان را تکان می‌دهید خود را نشان دهد.
  • رنگ زمینه مو را با پوست و جنس موی خودتان هماهنگ انتخاب کنید.

در پایین چند نمونه از جذاب‌ترین ترکیب رنگ موها را معرفی می‌کنیم :

رنگ موی دودی با آبی جذاب‌ترین است

بهتر است در ترکیب رنگ مو از رنگ‌هایی که هم‌نشینی بیش‌تری دارند استفاده کنید. اگر هم‌زمان این رنگ‌ها کنتراست (اختلاف رنگ) داشته باشند، بیش‌تر خودشان را نشان می‌دهند. در این آمبره، دودی با آبی نقره‌ای هارمونی بسیار خوبی دارند و آبی حالتی مسحور‌کننده به رنگ دودی زمینه می‌دهد. این ترکیب رنگ برای موهای بلند فوق‌العاده است.

به موهای بلوندتان هاله‌ای صورتی اضافه کنید

با ریشه‌های تیره برای موهای بلوندتان خداحافظی کنید. اگر به موهای پلاتینی علاقه دارید، صورتی، رنگی ایده‌آل برای ریشه‌های موی شماست. این ترکیب رنگ مو برای موهای فر، صاف و هر مدل کوتاهی مناسب است.

ترکیب بنفش و صورتی جادویی است

تونالیته‌ی رنگ‌های پاستیلی، بنفش و صورتی با یک سایه‌ چشم سبز یا آبی حس شادابی و نشاط به شما هدیه می‌کند.

رنگ طبیعی مویتان را جذاب‌تر کنید

اگر علاقه‌مند به موهای مشکی و بلند و شرقی هستید یا دوست دارید رنگ مشکی طبیعی موهایتان را حفظ کنید، با افزودن رنگ آبی موهایتان را به روز کنید. سبز هم انتخاب خوبی برای موهای قهوه‌ای تیره یا مشکی است.

با یک سایه چشم هم‌رنگ جذاب‌تر شوید

می‌توانید نوک ریشه‌ها را رنگ کنید و در آرایش صورتتان از سایه چشم هم‌رنگ استفاده کنید. این یک آرایش فوق‌العاده جذاب و متفاوت است و زیبایی جسورانه‌ای به چهرۀ شما می‌بخشد.

رنگین‌کمانی از رنگ‌های پاستیلی روی موهایتان بسازید

در این مدل رنگ مو رنگ‌های پاستیلی با‌هم ترکیب می‌شوند و حالتی جادویی به موهای شما می‌دهند. این مدل با بافت‌های تیغ‌ماهی بهتر خود را نشان می‌دهد.

آبی وحشی

خلاق باشید. مدل‌های کوتاهی موی خود را با ترکیب رنگ مو جذاب‌تر کنید. در این مدل کوتاهی، که یک طرف مو کوتاه‌تر است را کاملن آبی کنید و جلوه‌ای تازه به مدل موی خود بدهید.

ریشه‌های جلوی مو را رنگ کنید و موهای پشت سر را کاملن آبی کنید.

می‌توانید رنگ آبی و بنفش را در ریشه‌ی مو ترکیب کنید و هم‌زمان سه رنگ مو داشته باشید.

برای جذاب‌تر کردن این مدل رنگ از شینیون‌هایی که قسمت‌های آبی مو را بیش‌تر نشان می‌دهند استفاده کنید.

آبی می‌تواند رنگ کل موهای شما باشد، اما ریشه‌ها را تیره‌تر کنید و یک آبی از تیره به روشن داشته باشید.

از مشکی شروع کنید و به دودی برسید

مدل رنگ مو

رنگ‌های تیره در ریشه، رنگ دودی را روی سر طبیعی‌تر نشان می‌دهند.

همه می‌توانند از این مدل رنگ مو لذت ببرند. اشتباه نکنید! این مدل برای مردان هم جذاب است. در کاتالوگ‌های امسال مدل موی مردان، این رنگ زیاد دیده می‌شود.